Przejdź do głównej treści Przejdź do menu głównego

Repozytorium Robotyki
na bazie zbiorów Łukasiewicz-PIAP

Zgodnie ze Statutem Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów główna działalność Instytutu była ukierunkowana na teoretyczne badania naukowe, prace rozwojowe oraz współpracę z przemysłem, wszystko w zakresie stosowania nowoczesnych innowacyjnych technologii. Jedną z możliwych form upowszechniania wyników prowadzonych prac badawczo-rozwojowych są konferencje naukowe. Od 1997 r. działalność konferencyjna była realizowana regularnie, kolejne konferencje odbywały się co rok w pierwszym tygodniu marca.

Projekty badawcze. Granty w dziedzinie robotyki ’93

W dniach 7 i 8 grudnia 1993 r. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów w uzgodnieniu z Komitetem Badań Naukowych zorganizował seminarium naukowe, podczas którego zaprezentowany został aktualny stan prac i uzyskany dorobek projektów badawczych – grantów w dziedzinie robotyki. Publikacja została wydana w 1994 r. Tom zawiera 19 artykułów.

I Konferencja GRANTY-AUTOMATYKA ’95

W dniach 27–29 czerwca 1995 r. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, w uzgodnieniu z Komitetem Badań Naukowych, zorganizował konferencję, w czasie której zaprezentowano aktualny stan prac i uzyskany dorobek projektów badawczych i uzyskany dorobek projektów badawczych – grantów w zakresie automatyki. Materiały konferencyjne zostały rozdzielone na dwa tomy „Teoria sterowania” oraz „Zastosowania automatyki”.

AUTOMATION. Automatyzacja – Nowości i Perspektywy

Pierwsza Konferencja Naukowo-Techniczna AUTOMATION ’97 Automatyzacja – nowości i perspektywy odbyła się w dniach 4–7 marca 1997 r. Konferencji towarzyszyło wydanie pierwszego numeru miesięcznika „Pomiary Automatyka Robotyka”.