Przejdź do głównej treści Przejdź do menu głównego

Repozytorium Robotyki
na bazie zbiorów Łukasiewicz-PIAP

O projekcie Repozytorium Robotyki:

Repozytorium Robotyki – cyfrowe udostępnianie zasobów nauki z obszaru robotyki to projekt, którego pomysłodawcą jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Na bazie zgromadzonych w Łukasiewicz – PIAP prac naukowych, badawczych i rozwojowych, raportów z badań, opisów projektów itp. powstała unikalna, interaktywna baza wiedzy o robotyce i dziedzinach pokrewnych obejmująca pięć dekad rozwoju tej dyscypliny.
Ideą przyświecającą tworzeniu Repozytorium Robotyki jest chęć łączenia przeszłości z teraźniejszością oraz wybieganie w przyszłość. Dlatego repozytorium nie tylko gromadzi osiągnięcia archiwalne, lecz jest także na bieżąco aktualizowane o nowe prace i raporty. Ważnym elementem jest też dostęp do zasobów biblioteki instytutu, bogatej m.in. w pozycje poświęcone tak rozwojowym dziedzinom, jak robotyka, mechatronika czy sztuczna inteligencja. Celem repozytorium jest zapewnienie dostępu do wiedzy o najnowszych zdobyczach techniki z zakresu szeroko rozumianej automatyki i robotyki, a co za tym idzie, przyczynienie się do rozwoju nauki i zwiększenia innowacyjności polskiego przemysłu.
Korzystanie z zasobów Repozytorium Robotyki jest bezpłatne.

O Łukasiewicz – PIAP:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest jednostką badawczą, wokół której skupiają się liczne działania związane z robotyką. Doświadczenie w tej dziedzinie gromadzimy od ponad 50 lat. Jesteśmy producentem polskich robotów mobilnych, antyterrorystycznych i rehabilitacyjnych, zajmujemy się także automatyzacją i robotyzacją linii produkcyjnych i fabryk, drukiem 3D oraz technologiami kosmicznymi. Tworzone w instytucie konstrukcje są nagradzane na licznych targach i wystawach, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Realizujemy prace badawcze i badawczo-rozwojowe. Jesteśmy organizatorem konkursu Młodzi Innowacyjni, Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON oraz Konferencji Naukowo-Technicznej AUTOMATION. Wydajemy również czasopisma poświęcone szeroko rozumianej automatyzacji i robotyzacji – kwartalniki Pomiary Automatyka Robotyka (PAR) i Journal of Automation, Mobile Robotics and Intelligent Systems (JAMRIS) oraz miesięcznik Automatyka. Siedziba instytutu mieści się w Warszawie, a w Toruniu funkcjonuje Grupa badawcza urządzeń i sterowania napędów OBRUSN. Więcej informacji o nas można znaleźć na stronach: www.piap.lukasiewicz.gov.pl, www.antyterroryzm.com, www.przemysl.piap.pl. Instytut powstał w 1965 r., a od kwietnia 2019 r. jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.

O Sieci Badawczej Łukasiewicz:

Sieć Badawcza Łukasiewicz to jedna z największych sieci badawczych w Europie, oferująca atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę. Potencjał Sieci Badawczej Łukasiewicz skupia się wokół takich obszarów badawczych, jak: Zdrowie, Inteligentna i czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zrównoważona gospodarka i energia.